face 9

Korzyści wynikające z leczenia nadpotliwości pach botoksem
likwidacja przykrych skutków nadmiernej potliwości;
poprawa pewności siebie;
niska bolesność zabiegu;
minimalne ryzyko powikłań;
mała inwazyjność zabiegu, po którym od razu można wrócić do swoich codziennych czynności;
skuteczna metoda wykazująca efekty utrzymujące się nawet do 12-stu miesięcy.

 

Wskazania do wykonania zabiegu
Głównym wskazaniem do leczenia botoksem jest pocenie się w stopniu powodującym zaburzenie codziennego funkcjonowania osób dotkniętych problemem nadpotliwości pach. Bardzo często u pacjentów początkowo pojawia się dyskomfort i frustracja, chociażby z powodu konieczności coraz częstszego przebierania odzieży. Nieprzyjemny zapach, zmiana odzieży, czy wstyd będący następstwem potliwości w konsekwencji prowadzi do narastającej izolacji społecznej i coraz mniejszej efektywności w wykonywaniu czynności zawodowych. Nadmierna potliwość niestety jest schorzeniem o dodatnim sprzężeniu zwrotnym. Oznacza to, że wystąpienie pierwszych, już uciążliwych objawów wyzwala reakcję psychiczną powodującą ich spotęgowanie przekładające się na obniżenie wskaźnika jakości życia.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
W każdej procedurze medycznej, nawet o najmniejszym stopniu inwazyjności i ryzyku powikłań, występują przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. W przypadku leczenia nadmiernej potliwości skóry pach botoksem przeciwwskazania tworzą dość mały katalog cech powodujących brak możliwości przeprowadzenia zabiegu. Jest to pozytywna cecha tego zabiegu, bowiem pozwala zdecydowanej większości osób cierpiących na nadmierną potliwość poddać się leczeniu, ewentualnie odroczyć go w czasie na pewien okres.
Podstawowymi przeciwwskazaniami są:
zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta- Eatona, stwardnienie zanikowe boczne);
nadwrażliwość na składniki preparatu (np. albuminy ludzkie, toksyna botulinowa typu A);
ciąża i okres laktacji;
infekcje skóry w miejscu planowanego podania toksyny botulinowej;
przyjmowanie leków: z grupy aminoglikozydów (np. gentamycyna).
Czas i przebieg rekonwalescencji po zabiegu
W związku z niskim stopniem inwazyjności, znikomą ilością powikłań oraz krótkim czasem trwania zabiegu osoba poddająca się leczeniu nadpotliwości pach botoksem może od razu wrócić do swoich codziennych czynności. U osób o szczególnie wrażliwej skórze przez około godzinę od zabiegu na obszarze poddanym leczeniu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, które samoistnie ustępuje. Czasami mogą być widoczne niewielkie ranki po nakłuciach, jednak z uwagi na bardzo małą średnicę igły używanej do zabiegu są one praktycznie niezauważalne.

 

Efekty po zabiegu
To co najbardziej interesuje osoby poddające się zabiegom to jego efekty. W przypadku leczenia nadpotliowści pach botoksem wyniki ostrzykiwania są zależne od kondycji skóry poddawanej leczeniu. Rezultaty pojawiają się już od 3 do 10 dni po zabiegu. Dość krótki okres czasu oczekiwania na skutki zabiegu jest jedną z jego pozytywnych stron i z pewnością zachęca do jego wykonywania.

 

Zalecenia po zabiegu

W celu uniknięcia skrócenia czasu działania i osłabienia skuteczności preparatu odradza się korzystania z solarium oraz sauny. Zaleca się by ograniczyć to korzystanie przez najbliższe kilka tygodni od dnia wykonanego zabiegu. Ponadto nie należy stosować zabiegów laserowych, czy wykorzystujących fale radiowe. Wskazane jest również aby obszary poddane leczeniu przez kilka dni traktować ze zwiększoną delikatnością, unikając ich ugniatania i rozmasowywania. Ważna jest także modyfikacja diety, zwłaszcza w początkowej fazie rekonwalescencji. W celu zwiększenia efektywności leczenia warto ograniczyć spożycie alkoholu, kawy oraz potraw zawierających ostre przyprawy, ponieważ substancje zawarte w tych produktach zwiększają aktywność układu współczulnego, a co się z tym wiąże- ilość wytwarzanego potu.


Jak długo utrzymuje się efekt?
Czas utrzymywania się efektu leczenia wynosi od 6 do 12 miesięcy. Po tym okresie w okolicy gruczołów potowych skóry pach powstają nowe niezablokowane toksyną botulinową zakończenia nerwowe. Zabieg można powtórzyć w przypadku nawrotu objawów (średnio następuje to po 7- 12 miesiącach). Co ważne chcąc osiągnąć podobny cel terapeutyczny powtórny zabieg często dokonywany jest z zastosowaniem mniejszej ilości preparatu.

 

CO NAS WYRÓŻNIA ?

Profesjonalna Kadra

profesjonalna kadra

Kierunek Medyczny

kirunek medyczny

Wieloletnie Doświadczenie 

wieloletnie doswiadczenie

Najlepsze produkty

najlepsze produkty

 

Używamy preparatów firm :

Medi-derm
Godziny pracy: Pn-Pt 08-18
inne terminy do uzgodnienia
gabinet-mediderm.pl
gabinet@gabinet-mediderm.pl
Opinie o nas

 

Wszelkie treści, materiały oraz elementy graficzne
zamieszczone na stronie http://gabinet-mediderm.pl chronione są prawem autorskim.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane
lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych
oraz wyłącznie z niniejszą notą o prawach autorskich
oraz ze wskazaniem źródła informacji: http://gabinet-mediderm.pl

Kontakt
Medi-Derm Gabinet Kosmetologii Estetycznej
Paulina Amilianowicz
ul. Szwoleżerów 8
11-100 Lidzbark Warmiński
tel: 790 395 605

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

© 2019 Gabinet-Mediderm. All Rights Reserved. Realizacja LW24.pl